RIešenie problémov a užitočné informácie

Úvod POMOCNÍKČasté otázky

Čo robiť, keď kazeta Canon po naplnení bliká a odmieta tlačiť?

Stlačte na tlačiarni tlačidlo RESET (trojuholník v krúžku) na 10 sekúnd. 

Vypnete tak sledovanie stavu atramentu v kazetách a tlačiareň začne tlačiť.

Tlačidlo RESETČo robiť, keď z kazety po naplnení vyteká atrament?

Nasajte do striekačky prebytočný atrament, alebo položte kazetu na papierovú vreckovku. Vreckovka prebytočný atrament odsaje. 


Čo robiť, keď kazeta pri tlači fotiek vytlačí len polovicu strany?

Prečistite otvor privádzajúci vzduch do kazety. Obvykle sa nachádza pod nálepkou vo vrchnej časti kazety. K tomuto ovoru vedú kanáliky pod nálepsou. Niekedy na vyriešenie problému stačí odstrániť nápepku. 


Čo robiť, keď kazeta po naplnení tlačí iba polovicu písmen?

Trysky kazety sú nepriechpodné, treba ich vyčistiť. Na čistenie použite čistiacu kvapalinu. V prípade núdze postačí, ak viečko od zaváraniny naplníte teplou vodou a kazetu ponoríte tryskami nadol. na cca 30 minút. 


Ako zistím, kde sa nachádza ktorá farba v kazete? 

Výrobcovia na nálepkách neuvádzajú rozmiestnenie farieb. Pred plnením je preto dôležité uistiť sa o správnom rozmiestnení farieb. Najľahšie zistíte reálne rozmiestnenie farieb v kazete tak, že trysky kazety utriete papierovou vreckovkou. Na vreckovke zostanú tri farebné pruhy, ktoré Vám bezpečne prezradia kde sa ktorá farba nachádza. 


Koľko trvá, kým čistiaca kvapalina rozpustí zaschnutý atrament?

V prípade, že je atrament zaschnutý iba na tryskách, čistiaca tekutina pôsobí takmer okamžite. Ak sa jedná o kazetu zaschnutú niekoľko týždňov, nechajte čistič pôsobiť 24 hodín. 


Koľkokrát sa dá cartridge naplniť? 

Cartridge zvyčajne vydrží 5-7 tlačových cyklov. Všetko však závisí od podmienok, v ktorých kazeta fungovala. Životnosti prospieva kvalitný atrament a pravidelná tlač. Zjednodušene sa dá povedať, že čím viac catridge tlačí, tým dlhšie vydrží. Úplne najlepšie je nečakať kým sa atrament spotrebuje a kazetu dopĺňať priebežne. 

 

 

Koľko výtlačkov urobí atramentová kazeta?
Všetko závisí od objemu atramentu. Výrobcovia udávajú počet výtlačkov pri 5% pokrytí strany, čiže asi 10 riadkov textu. Takáto nezmyselná norma samozrejme nevyjadruje reálnu výťažnosť kazety. Reálny počet výtlačkov si môžete ľahko odvodiť od objemu atramentu v kazete. Všeobecne platí, že 1ml atramentu stačí na cca 30 normálne (nie 5%) potlačených strán textu formátu A4. Kazeta s objemom 10ml Vám teda vytlačí približne 300 strán.


 

A čo laserové tonery?
V prípade tonerov do laserových tlačiarní výrobcovia zvyčajne gramáž prachu neuvádzajú. Vzhľadom na proces laserovej, či digitálnej tlače a množstvo chemicky odlišne spracovaných typov tonerových práškov, by takáto informácia bola zbytočná. Náplň 90g technologicky staršieho prachu, vytlačí menej strán ako 70g moderného toneru. Dôležitý je teda údaj výrobcu o počte strán, ktoré má toner vytlačiť. Aj tu však platí, že výrobca udáva počet výtlačkov pri 5% pokrytí strany. Je to samozrejme nereálny a v praxi nedosiahnuteľný údaj. K reálnemu počtu výtlačkov tonerovej kazety sa priblížite, ak výrobcom uvádzaný počet strán vydelíte dvomi. Teda kazeta na 1600 strán, v skutočnosti vytlačí 700-800 strán.
Ak ste nanašli odpoveď, neváhajte využiť kontaktný formulár...

znakov do konca.
antiSpam [nový kód]
Copyright 2016 - 2024 © Náplne pre tlačiarne za skvelé ceny! Lacné tonery, atramenty, cartridge, papier.